O chate

Interiér

Objekt chaty tvorí samostatne stojaci dom postavený z pôvodného miestneho materiálu – hliny, nazývaného aj váľok a pristavenej podkrovnej časti vybudovanej za účelom dosiahnutia vyššieho počtu lôžok. Tak vniklo 10 stálych lôžok v 3 podkrovných izbách s rozdelením 2-3-5 postelí. Vybavenie izieb tvoria nové postele s nočnými stolíkmi a lampami a skriňe pre umiestnenie vašich vecí. V izbe pre dve osoby je k dispozícií aj televízor s TV SAT. V podkrovnej časti sa nachádza aj WC s umývadlom.
Spodné podlažie chaty slúži na účely každodenného života a tvorí ju veľká spoločenská izba, jedáleň, kuchyňa, vstupná chodba a kúpeľňa so samostatným WC. V spoločenskej izbe nájdu návštevníci TV so satelitnými programami, stôl so sedením pre 10 ľudí a gauč s fotelkami. Príjemnú atmosféru dotvára hlavne v chladnejšom období krb, ktorým sa spoločenská izba vykuruje spolu s vrchným podlažím. Jedáleň je umiestnená hneď pri kuchyni a nachádza sa tu veľký stôl pre spoločné raňajky, obedy či večere. Kuchyňa disponuje všetkým, bez čoho si už kuchyňu v tejto modernej dobe nevieme ani predstaviť. Z elektroniky je to veľká chladnička s mrazničkou, plynový sporák s elektrickou rúrou, mikrovlna, hriankovač, rýchlovarná kanvica, mixér. Súčasťou je samozrejme veľký počet tanierov, pohárov, hrncov atd. V kúpeľni sa nachádza oddelené WC, umývadlo so zrkadlom a sprchovací kút. V kúpeľni je k dispozícii aj sušiak na prádlo.


Exteriér

Aj o vonkajších priestoroch možme s hrdosťou tvrdiť, že si v nich každý návštevník nájde to, čo potrebuje. K najdominantnejším prvkom určíte patrí veľký prístrešok s posedením, kde si môžete na neďalekom veľkom ohnisku pripraviť grilované dobroty či navariť pravý kotlíkový guláš, pričom rošt i kotlík sú vám samozrejme k dispozícii. Z prístrešku sa priamo vchádza do vínnej pivnice, kde môžete v prípade potreby prečkať horúce letne dni. Nezabudli sme však ani na vaše ratolesti, na ktoré tu čaká veľká šmýkačka s hojdačkami a pre najmenších vždy čisté a upravenépieskovisko. Pre veľkých i malých je k dispozícii hra ruské kolky, ktorá vždy dobre pobaví. Na pozemku je taktiež vybudované uzamykateľné parkovisko pre dve autá. Celý exteriér chaty príjemne dotvára udržiavaná záhrada a priamy výhľad na ostrihomskú katedrálu.