Možnosti v okolí

Kúpanie

laguna Blízke mesto Štúrovo návštevníkom chaty umožňuje prežitie letných radovánok na stále viac populárnejšom kúpalisku Vadaš, ktoré svojim návštevníkom ponúka naozaj kvalitné služby, o čom svedčia stále rastúce čísla návštevnosti. Tato možnosť však pokračuje aj po skončení horúcich dní, pretože na kúpalisku je zriadená celoročná prevádzka. Ak budete mať záujem o návštevu kúpaliska, vieme zabezpečiť 20% zľavu na vstup. Milovníkom wellness služieb je k dispozícii hotel Therma umiestnení hneď pri kúpalisku alebo služby ponúkané v neďalekom Ostrihome.


Návšteva kultúrnych pamiatok

ostrihomNávštevníci chaty majú jedinečnú možnosť návštevy bývalého hlavného mesta Uhorska -Ostrihomu na ktoré majú z chaty krásny, priamy výhľad. Celé mesto umiestnené pod známou Ostrihomskou katedrálou dýcha históriou a určíte stojí za pozretie. Do mesta sa dá dostať autom ale i pešo po zrekonštruovanom Moste Márie Valérie.


Turistika

chodnikI keď to možnože znie nelogicky, ale je to tak. V Kamenici nad Hronom je zriadený turistický chodník, ktorý dokonca prechádza v blízkosti chaty, a ktorý vás zavedie do NPR Kováčovske kopce, kde Vám bude prostredníctvom náučných tabúľ priblížená miestna fauna a flóra, ale i miestne klimatické podmienky, skladba hornín a pod. Príjemná prechádzka je dopĺňaná naozaj peknými výhľadmi na blízke i ďaleké okolie.


Rybolov

rybolovVášnivým rybárom je k dispozícii hneď niekoľko vynikajúcich lokalít, pretože v oblasti sú hneď tri veľké rieky a to Hron, Ipeľ a samozrejme Dunaj. Najvyhľadávanejším sú však pravé sútoky týchto riek, pričom sútok Hrona s Dunajom sa nachádza priamo v obci, kde je možnosť chytať na celoštátnu povolenku a kde určite nie je núdza o poriadne úlovky.